Support

We’re here to help you

Contact IHD Support

08 51 989566

Contact Reference Laboratory

08 51 989566

Ditt Svenska Team

 

IDEXX In House Diagnostics & IDEXX Reference Laboratories

Våra Veterinary Diagnostic Consultants är era kontaktpersoner för In-House produkter & Ref Labärenden.

Arvid Venngren
Veterinär diagnostikspecialist

073 335 93 83
Arvid-Venngren@idexx.com

Distrikt: Dalarna, Gävleborg, Gotland, Jämtland, Stockholm, Uppsala och Västernorrland

Louise Söderling
Veterinär diagnostikspecialist

070 825 26 93
Louise-Soderling@idexx.com

Distrikt: Västra Götaland, Skåne och Halland

Sjoerd Jobse.
Sjoerd Jobse
Veterinär diagnostikspecialist

0766 366 930
Sjoerd-Jobse@idexx.com

Distrikt: Södermanland, Västmanland, Örebro, Värmland, Östergötland, Jönköping, Kalmar, Kronoberg, Blekinge, Norrbotten och Västerbotten

IDEXX In House Field Support Representative

Vår fältrepresentant och installatör är er kontaktperson när det gäller instrumentrelaterad utbildning och underhåll av instrumenten - kontaktas via kundservice.

Headshot of Elin Selfors
Elin Selfors
Teknisk support och installationer

Elin-Selfors@idexx.com

Distrikt: Göteborg, Sörmland, Skåne, Halland, Blekinge, Kronoborg, Södra Östergötland (Linköping och söderut), Kalmar, Gotland, Jönköping, Västra Götaland, Värmland, Jämtland

Mimmi Falk
Teknisk support och installationer

Mimmi-Falk@idexx.com

Distrikt: Norra Östergötland (Norrköping/Finspång/Motala), Södermanland, Västmanland, Stockholms län, Uppsala län, Gävleborg, Dalarna, Västernorrland, Västerbotten och Norrbotten

IDEXX Inside Sales Account Manager

Mia Nyberg.
Mia Nyberg
ISAM Inside Sales Account Manager (Hela landet)

070 606 70 20
Mia-Nyberg@idexx.com

 

Stay updated on innovations and educational opportunities